Χρησιμοποιούμε cookies ώστε η τοποθεσία μας να λειτουργεί σωστά, να εξατομικεύουμε περιεχόμενο και διαφημίσεις, να παρέχουμε λειτουργίες μέσων κοινωνικής δικτύωσης και να αναλύουμε την κυκλοφορία μας. Επίσης, κοινοποιούμε πληροφορίες σχετικά με την από μέρους σας χρήση της τοποθεσίας μας στους συνεργάτες μέσων κοινωνικής δικτύωσης, διαφημίσεων και ανάλυσης. Διαβάστε την Πολιτική Cookies.
![Ιωνικό κιονόκρανο από τον δεύτερο ναό της Σουνιάδος Αθηνάς. Πλάγια όψη - Ziller Ernst](https://www.nationalgallery.gr/wp-content/uploads/2022/03/75200_2000_2000-1764x1100.jpg)
Ziller Ernst (1837 - 1923)
Τσίλλερ Ερνέστος
Ιωνικό κιονόκρανο από τον δεύτερο ναό της Σουνιάδος Αθηνάς. Πλάγια όψη, 1864
Υδατογραφία σε χαρτί, 50 x 80 εκ.